yüklenİyor...

Hakkımızda

Hakkımızda

Hilmi Efendi Hanı 1856 yılında Kıbrıs’ın Mağusa bölgesinde kurulmuş en ünlü hanlarından biriydi. Kıbrıs’ın her bölgesinden gelen deveciler ve katırcılar handa konaklayıp yollarına devam ederdi. Yüzyıllar boyunca han, binlerce insana hizmet vermiştir.

Hilmi Efendi Hanının bünyesinde bulunan Hilmi Efendi Konağı yeniden restore edilerek 1800’lü yıllardan kalma özelliğiyle yeniden canlandırılmıştır. Mağusa Kaleiçi’nin ilk ve tek engelli dostu konuk evi olarak hizmete başlayacaktır.

Tarihin dokusunu ve kokusunu hissedebileceğiniz konuk evimizin içerisinde orta çağdan kalma mahseniyle konuklarına şarap zevkini sunarak, sizleri misafir etmekten mutluluk duyacaktır.

Kobigem

Türkiye Cumhuriyeti Tarafından Sağlanan Kaynak ile K.K.T.C.’de Kısmi Hibe Destek Yardım Projelerinin Desteklenmesine İlişkin İşbirliği Protokolü gereğince T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından finanse edilen ve T.C. Çukurova Kalkınma Ajansı teknik desteği ile Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen 2017 yılı Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Engelsiz Konuk Evi Projesi ile ilgili olarak hazırlanan bu yayının içeriği Bakanlık, Büyükelçilik ve Ajans’ın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk yararlanıcıya aittir.


Telefon +90 548 864 45 64
Adres 12 Kızıl Kule Sokak, Suriçi
Mağusa, KIBRIS
E-posta hilmiefendi.info@gmail.com

Hilmi Efendi Konuk Evi © 2019.

design by Brigh Themes . developed by anileyupoglu.